Наш колектив Історія закладу освіти

Історія школи розпочинається з її заснування у 1960 році як Валківської музичної школи. Одним з перших її учнів був ветеран праці, директор музичної школи з 1988 - по 1997р. Шаповал М.І. У 1972 році музична школа була відкрита в с. Сніжків. В різний час її очолювали Каленик Г.Д.(1972 – 1976 р.р.), Удовик О.Л. (1976 – 1982 р.р.), Григорян М.(1982 – 1985 р.р.), Безпутний О.П. (1985 – 1997 р.р

Окремо у с. Ков'яги у вересні 1969 року було засновано художню школу, директором якої був Ковальов О.М. Через два роки школу було перейменовано у Валківську художню школу і розташовано у приміщенні гуртожитку заводу ФТІНТ, а Ков'язька школа залишилась філіалом. З 1988 року ДХШ розташувалася в старому приміщенні лікарні, де було значно більше класів - кімнат і з'явилася можливість відкрити клас кераміки і розпочати відродження цього мистецтва здавна поширеного на Валківщині.Цей процес був нелегким. І тільки дякуючи небайдужій художній натурі директора школи Ковальова О.М. в у школі розпочалися заняття керамікою. Він тісно співпрацював з майстрами – гончарями, гончарного цеху місцевого промкомбінату: Наріжним Д.І.,Грунь З.Б., Цибульником Б.М. Так у школі з'явився гончарний круг. Діти отримали можливість працювати з місцевим матеріалом – глиною. Керамічні іграшки, виконані учнями і викладачами школи, є в багатьох музеях кераміки України, Національному музеї України ім. І. Гончара, в тому числі в музеї – заповіднику гончарства с. Опішне, знаному як центр керамічної культури.

Учні школи мають можливість навчатися на двох відділеннях: художньому та музичному. Своїми знаннями та майстерністю діляться з ними справжні професіонали, викладачі із відкритим серцем і щирою душею.

Кiлькiсть переглядiв: 150

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.